O NAS

 

Alkohol zajmuje trzecie miejsce na świecie (po wodzie i herbacie), w kategorii najczęściej spożywanych napojów. Pierwszymi trunkami alkoholowymi ludzie raczyli się już ponad 4000 lat p.n.e.! Kto z nas nie lubi po tygodniu ciężkiej pracy wyskoczyć ze znajomymi na piwo czy wypić lampkę dobrego wina do obiadu? My uwielbiamy. Ale, niestety, nie zawsze tak się da – jakoś przecież trzeba ze spotkania wrócić i przeważnie jedno z nas jest kierowcą. Czasem dopada nas paskudne choróbsko i konieczne są antybiotyki, które wykluczają alkohol. Nie wspominając już o ciąży i okresie karmienia, kiedy to kobiety na długi czas wyrzekają się swoich małych przyjemności. Kiedy przymusowa abstynencja zbiega się w czasie z rodzinnymi uroczystościami czy sylwestrem, czujemy się dziwnie, wznosząc toasty sokiem.

 

Podczas jednego ze spotkań ze znajomymi, kiedy nie mogliśmy pozwolić sobie na alkohol, kolega podsunął nam… piwo bezalkoholowe. Początkowo popukaliśmy się w czoło – jak to, alkohol bez alkoholu? Przecież to bez sensu! Jaki to musi mieć smak? Ale spróbowaliśmy – i byliśmy pod wrażeniem. Charakterystyczna gorycz piwa bez cienia „procentów”? Niemożliwe stało się możliwe! Okazało się, że alkohol w piwie czy winie to rzecz praktycznie zbędna. Po jego usunięciu pozostaje nadal wszystko to, co dobre: składniki, właściwości, a przede wszystkim tak bardzo lubiany przez nas wyjątkowy smak, którego nie da się niczym zastąpić.

 

Okazało się, że znajomi, Kasia i Bartek prowadzą niewielki sklepik z napojami bezalkoholowymi, piwami i winami. Popróbowaliśmy ich, z ciekawości zaczęliśmy poszukiwać innych marek – i spodobał nam się ich smak. Mogliśmy pić „alkohol” prowadząc samochód, czy w trakcie kuracji lekami – bez ryzyka, bez zagrożenia dla siebie i innych, za to delektując się pełnią smaku. Dlatego kiedy Kasia i Bartek postanowili zmienić zajęcie, spontanicznie zdecydowaliśmy się przejąć i kontynuować ich dzieło. I tak na początku 2013 roku staliśmy się właścicielami sklepu Bezalkoholowe.com.

(W tym miejscu chcielibyśmy gorąco podziękować Kasi i Bartkowi za nieocenioną pomoc i wsparcie, kiedy stawialiśmy swoje pierwsze kroki z Bezalkoholowe.com!)

 

Jesteśmy młodzi, mamy głowy pełne pomysłów i przekonanie, że napoje bezalkoholowe są warte tego, aby rozpowszechnić je w naszym kraju. Na świecie ich rynek prężenie się rozwija, u nas dotychczas dostępne były jedynie nieliczne marki. Postanowiliśmy to zmienić, tym bardziej, że zainteresowanie tego typu napojami przerosło nasze oczekiwania. Wielu ludzi lubi cieszyć się wyjątkowym smakiem piwa czy wina bez wyrzeczeń, bez wyrzutów sumienia, bez uszczerbku dla zdrowia. I to właśnie dla nich tworzymy Bezalkoholowe.com!

 

Naszą misją jest pokazanie ludziom, że istnieje alternatywa dla alkoholu – bez wyrzeczeń! Bezalkoholowe.com ma być nie tylko sklepem o szerokiej, stale rozwijanej ofercie, w którym zakupicie piwa, wina i szampany bezalkoholowe z całego świata, ale dowiecie się również wszystkiego o tego typu napojach. Chcemy również szerzyć wiedzę o korzyściach, jakie niesie ze sobą spożywanie napojów bezalkoholowych, dotrzeć do świadomości szerokiego grona ludzi, łamać stereotypy i edukować. Jesteście ciekawi, jak to jest zrobione, jakie ma właściwości, chcecie poznać procesy produkcji i ciekawostki? Dołożymy starań, abyście znaleźli tę wiedzę u nas! Sami na bieżąco dowiadujemy się coraz więcej i chcemy dzielić się tym z Wami. Chcemy promować napoje najwyższej jakości, recenzując je dla Was, polecając to, po co sami sięgamy z przyjemnością i smakiem. Mamy ambicję stać się pierwszym i największym tego typu serwisem w Polsce, zdobyć Wasze zaufanie. Chcemy cały czas rozwijać ofertę sklepu, jak również portal, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie pytania i sugestie z Waszej strony. Chcielibyście czegoś się dowiedzieć? Szukacie konkretnej marki, której jeszcze nie oferujemy? Piszcie do nas – każda uwaga będzie cenną pomocą w rozwoju.

 

Na zdrowie!

Ola i Tomek


facebook